Czym jest Ratownictwo Po Godzinach?

Ratownictwo Po Godzinach to oddolna, nieformalna inicjatywa spotkań organizowanych dla przedstawicieli zawodów ratowniczych i medycznych. Celem spotkań RPG jest prowadzenie edukacji w sposób odbiegający od znanych wszem i wobec zwyczajów, w atmosferze sprzyjającej integracji.

Gdzie odbywają się spotkania Ratownictwo Po Godzinach?

Ratownictwo Po Godzinach aktualnie organizowane jest w 15 miastach Polski i są to alfabetycznie: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Olsztyn, Opole, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

Aby sprawdzić, do którego miasta masz najbliżej na RPG, przejdź do mapy na stronie głównej.

Gdzie i kiedy będzie najbliższe Ratownictwo Po Godzinach?

Zawsze aktualne informacje nt. nadciągających spotkań publikujemy na naszym fanpage na Facebooku. Zapraszamy do polubienia go i bycia na bieżąco z RPG.

Chcę przyjść na spotkanie - czy mogę?

Oczywiście! Każde spotkanie Ratownictwo Po Godzinach, w każdym mieście, jest otwarte dla wszystkich osób, które chcą wziąć w nim udział. Nie musisz być przedstawicielem zawodu medycznego, nie musisz być aktywny zawodowo. Masz ochotę nas odwiedzić? Zapraszamy!

Ile kosztuje udział w spotkaniu?

0 (słownie: zero). Udział w Ratownictwie Po Godzinach zawsze był, jest i będzie bezpłatny.

Czy muszę zarezerwować miejsce na spotkaniu RPG?

Nie. Wystarczy, że po prostu przyjdziesz sam lub ze swoimi znajomymi. Na spotkaniach Ratownictwo Po Godzinach nie rezerwujemy miejsc ani stolików/krzeseł – kto pierwszy, ten lepszy.

Prosimy Cię natomiast o potwierdzenie udziału w spotkaniu na stronie danego RPG na Facebooku, ułatwia nam to organizację spotkań.

Jak długo trwa spotkanie RPG?

Każdorazowo szacowany czas spotkania jest podawany na stronie danego RPG na Facebooku. Średnio możemy jednak przyjąć, że jest to ok. 3 godzin zegarowych.

Z jakich środków finansowane są spotkania RPG?

Praktycznie z własnych lub żadnych. Inicjatywa Ratownictwo Po Godzinach jest inicjatywą non-profit. Organizujemy je z pasji do pięknej dziedziny medycyny. Od czasu do czasu konkretne spotkania są wspierane przez różne firmy medyczne i organizacje.

Nie oznacza to, że zamykamy się na możliwości współpracy. Jeśli chcesz nas wesprzeć w jakikolwiek sposób, zostać partnerem RPG lub konkretnego spotkania – napisz do nas.

Czy za udział w RPG przysługują punkty edukacyjne?

Nie i nigdy nie będą. Ratownictwo Po Godzinach jest organizowane przez pasjonatów dla pasjonatów. Obecnie jest tak wiele możliwości zdobycia punktów edukacyjnych oraz tak wiele czasu na to iż uważamy za niestosowne, by impreza była niszczona przez napływ „zbieraczy punktów”.